Přírodní katastrofy a obecně špatné zprávy jsou pro původce kyber-kriminality záminkou k podvodnému jednání. Ať už jsou to vlny tsunami, pád letadla Air France či smrt Michaela Jacksona - všechny tyto události byly v minulosti zneužity. Aktuálně je zneužíváno zemětřesení na Haiti.
Protože lidé mají sklony vždy vyhledávat informace o aktuální tragédii na internetu, využili toho online útočníci a vytvořili mnoho webových stránek, které nabízejí „exkluzivní zprávy“ či videa z Haiti zasaženého zemětřesením. Ve skutečnosti se však snaží infikovat návštěvníkův počítač pomocí malware. Počítače uživatelů jsou nejčastěji napadány škodlivými kódy, které následně nabízí falešné antivirové produkty. Cílem je přinutit uživatele k nákupu bezcenného antivirového programu.
Další forma aktuálních útoků spočívá ve formě spamových e-mailů volajících po „dobročinných darech“ (v angl. charitable donations) pro ostrov zasažený přírodní katastrofou. Objevily se i varianty přímých proseb od lidí, prohlašujících, že byli obětí této katastrofy a prosí o pomoc.
Tyto e-maily obvykle obsahují odkazy, na které mají uživatelé kliknout. Následně je uživatel přesměrován na stránky, které buď opakují výše zmíněné, případně rovnou žádají uživatele o převod finanční částky na konkrétní účet či poskytnutí detailů kreditní karty k převodu peněz. Není nutné zdůrazňovat, že takto převedené peníze obětem na Haiti nikdy nedorazí.