Původně chtěla společnost spustit sítě co nejdříve a umožnit tak desítkám milionů uživatelů znovu se přihlásit na svoje účty. Nicméně v pátek aktualizovala informace na svém blogu s tím, že po útoku jsou potřeba ještě další testy pro zaručení bezpečného běhu tak komplexního systému.
Skutečnost je tedy v ostrém rozporu s tím, co prohlašoval ještě před několika dny CEO Sony Howard Stringer, který říkal, že by hacknuté sítě měly být zprovozněny během následujících dnů. Sony se podle komentátorů bojí dalších útoků a nechce zopakovat stejnou chybu jako v předchozím případě. Firma je také kritizována za to, že zveřejnila údajně o útoku na sítě PlayStation Network a Qriocity až zhruba deset dní po této události. Navíc až v tomto týdnu se objevila informace o tom, že útokem byla zasažena i další síť, Sony Online Entertainment (více viz článek Sony potvrdilo další hacknutou síť i ukradené účty). Současně se také ukazuje, že zástupci Sony tento poslední zjištěný útok pravděpodobně zlehčovali (hackeři se podle původní varianty prý dostali jen ke staré databázi z roku 2007) a hovoří se také o možném útoku na samotnou webovou stránku Sony.com.
Reakce uživatelů na odložení zprovoznění shozených sítích jsou vesměs negativní a kritické. Navíc pokud se sečtou odcizené údaje ze všech sítí, na které hackeři podnikli útok, jde již o číslo přesahující neuvěřitelných 100 milionů kompromitovaných účtu. Díky tomu je již možné hovořit o největším odcizení dat v historii. Společnost Sony se bude muset zodpovídat americkým vládním orgánům. FBI sice útok vyšetřuje, ale žádné konkrétní obvinění nepadlo. Zástupci Sony jen v minulých dnech obnovili svoje podezření, že útoku napomáhala hackerská skupina Anonymous, která na Sony útočila již v předchozích týdnech. Ta ale obvinění odmítá.