GN Netcom: Používání mobilu za jízdy může být velmi drahé!

Během letního cestování autem po Evropě je třeba pamatovat, že nejen ceny benzínu mohou ovlivnit rozpočet na dovolenou. Vaše výdaje mohou zvyšovat také pokuty za používání mobilu za jízdy, protože nepoužívání handsfree sady může být velmi drahé. V České republice zaplatíme pokutu v přepočtu od 40 EUR, ale v Maďarsku bude to už kolem 120 EUR.Během letního cestování autem po Evropě je třeba pamatovat, že nejen ceny benzínu mohou ovlivnit rozpočet na dovolenou. Vaše výdaje mohou zvyšovat také pokuty za používání mobilu za jízdy, protože nepoužívání handsfree sady může být velmi drahé. V České republice zaplatíme pokutu v přepočtu od 40 EUR, ale v Maďarsku bude to už kolem 120 EUR.

V různých zemích platí jiné zákazy používání mobilu za jízdy. Ve Francii, Německu, Velké Británii a Norsku řidič kromě pokuty obdrží i trestní body. V Itálii řidič může přijt o řidičský průkaz na dobu 3 měsíců když je po druhé v průběhu dvou let přistižen při hovoru za jízdy.

Nechceme-li být v rozporu s lokálním právem, můžeme uvažovat o nákupu na příklad handsfree sady Bluetooth, jíž ani netřeba instalovat, jejichž výběr na trhu se stále zvětšuje.

“ V dnešní době skoro každý chce být pořád v kontaktu s rodinou i přáteli. Zvlášť během prázdnin když jsme na cestě daleko od sebe. Díky nákupu sluchátka Bluetooth nebo handsfree sady budeme moci nejenom svobodně vest telefonické hovory, ale se také vyhýbat pokutám za používání mobilu za jízdy.” – řekl Jiří Krejčí, manažer společnosti GN Netcom pro český trh.

Pokuty za používání mobilních telefonů bez handsfree sady za jízdy (zdroj ADAC 04.2008):

Zeměpokuta v EUR
Belgieod 100
Bosna a Hercegovinaod 8
Bulharsko15
Českood 40
Chorvatsko69
Dánsko67
Finskodo 78
Francieod 35
Holandsko150
Irsko60
Island43
Itálieod 74
Litevskodo 12
Lotyšskodo 15
Lucemburkdo 74
Maďarskodo 120
Německo40
Norsko160
Polsko57
Portugalskood 120
Rakouskood 50
Řeckood 50
Rumunskood 43
Slovensko62
Slovinsko85
Španělskood 91
Švýcarsko63
Velká Británieod 75


Bluetooth sada Jabra BT2040.

Zdroj. GN Netcom


Komentáře