Podle Googlu by pro spuštění protokolu SPDY bylo nejprve nutné provést modernizaci webových prohlížečů a serverů. Samotných webových stránek by se však modernizace netýkala.
Tyto investice do aktualizace technologií by se však podle všeho vyplatily. Jak totiž ukázaly laboratorní testy protokolu SPDY, načítání webových stránek se oproti protokolu HTTP zrychlilo o 27 % až 60 %. Při použití SSL (Secure Sockets Layer) to pak bylo 39 % až 55 %. I přes pozitivní výsledky však Google uznává, že pro reálnější a přesnější hodnocení výkonnosti je nutné udělat ještě mnoho práce.
Google své testy prováděl na 25 webových stránkách vybraných ze světového žebříčku top 100. Pro simulaci pak použil speciálně upravený prohlížeč Google Chrome a vlastní webový server.
Protokol SPDY pro rychlejší nahrávání stránek používá řadu technik, včetně umožnění většího množství souběžných HTTP požadavků v rámci jedné relace TCP, upřednostňování požadavků, a použitím komprese snižuje počet paketů a celkové množství odeslaných dat.
Google však s SPDY nechce začínat z ničeho. Protokol ještě stále používá hlavičky HTTP, ovšem potlačuje další části tohoto protokolu, jako je např. management připojení či formáty přenášených dat.
„To, že se Google snaží zrychlit nahrávání stránek je skvělé a výsledná čísla jsou velmi slibná“ myslí si Mans Jonasson, webový vývojář IIS. Podle Jonassona se však SPDY nesetká s úspěchem, dokud se nedočká podpory od současných dvou nejpoužívanějších prohlížečů - Internetu Explorer a Mozilly Firefox. Přesvědčit Mozillu by prý nemuselo být zase tak těžké. Velkým oříškem však podle něj bude Microsoft. „Jak se totiž zdá, Microsoft nenávidí vše, co Google dělá“ řekl Jonasson.
Zdrojový kód prototypu prohlížeč Google Chrome použitého v testu je k volně dispozici již nyní. Kód pro server by pak měl být uvolněn jako open source v blízké budoucnosti.