PaySec zjednoduší nakupování na internetu

Na český internet vstupuje oficiálně nový platební nástroj PaySec. Služba, za kterou stojí ČSOB a Poštovní spořitelna, umožňuje zákazníkům internetových obchodů hradit nejen větší nákupy zboží a služeb, ale i platby menších částek a převádět peníze mezi uživateli.Na český internet vstupuje oficiálně nový platební nástroj PaySec. Služba, za kterou stojí ČSOB a Poštovní spořitelna, umožňuje zákazníkům internetových obchodů hradit nejen větší nákupy zboží a služeb, ale i platby menších částek a převádět peníze mezi uživateli.

Český internet má v současnosti přes 4,7 miliónů aktivních uživatelů. Dvě třetiny z nich na něm aktivně nakupují. Loňský rok přinesl nejvyšší obrat českých e-shopů v historii českého internetu v hodnotě 18 mld. Kč a nárůst o téměř 29 %. Zatímco v zahraničí je způsob placení podobný virtuální peněžence PaySec běžný, v České republice tento systém zatím zcela chyběl. Stále nejrozšířenější způsob placení zboží pořízeného přes internet je platba na dobírku.

Systém správy Konta PaySec se snaží být intuitivní, založení probíhá on-line v řádu několika minut, podobně, jako když si uživatel zřizuje e-mailový účet. K vytvoření konta je potřeba pouze platný bankovní účet, e-mailová adresa a mobilní telefon. Nabíjet Konto PaySec je možné platební kartou nebo převodem z běžného účtu. Uživatelé nikde nemusí zadávat nadbytečné, či citlivé údaje. Bezpečnost je zajištěna pomocí hesla a ověřovací SMS zprávy. Placení také probíhá okamžitě a v reálném čase.

Konto PaySec je určeno všem uživatelům internetu, není nutné být klientem konkrétní banky. Již nyní je možné pomocí PaySec platit ve více než třiceti internetových obchodech a další se připojí brzy po spuštění služby.

PaySec nicméně není určen jen pro nákup u obchodníků, ale umožňuje okamžitý převod peněz mezi jeho uživateli (tzv. platby peer-to-peer), ať už při internetových aukcích nebo mezi kamarády.
Nenechte si ujít:
Proč lidé nakupují v e-shopech na dobírku?

Internetové obchody projdou novou certifikací

Většina řetězců se bojí internetu

PayPal bojuje autentifikací e-mailů proti phishingu

Bezpečnost dokumentů: Obchod s důvěrou

Poplatky za používání Konta PaySec:

Typ platbyKolik to stojí
Vedení Konta PaySecZdarma
Platba na jiné Konto PaySec1 Kč (do 30.6.2008 zdarma)
Platba za nákupZdarma
Přijetí platby od obchodníkaZdarma
Odeslání peněz Platbou na požádáníZdarma
Přijetí peněz pomocí Platby na požádání1 Kč (do 30.6.2008 zdarma)
Nabití převodem z běžného účtuZdarma
Nabití platební kartouPrvní nabití zdarma, následující 2 % z nabíjené částky
(do 31.8.2008 veškeré nabíjení kartou zdarma)
Vybití na běžný účet v ČSOB/Poštovní spořitelněZdarma
Vybití na běžný účet v jiné bance3 Kč
Připsání PaySec BonusuZdarma
IdentifikaceZdarma


Komentáře