Světový den IPv6 byl pravděpodobně nejočekávanější událostí od 1. ledna 2000, což byl tzv. Y2K day, kdy se očekávaly nepředvídatelné důsledky v počítačových systémech, které měly nastavený letopočet jen dvěmi posledními číslicemi a nedokázaly tak rozlišit rok 2000 od roku 1900. Ani tentokrát tedy nedošlo podle monitoringu k žádným výraznějším potížím, což potvrdil i mluvčí společnosti Arbor Networks, která monitoruje aktivity spojené s IPv6. Nebyly hlášeny se ani žádné bezpečnostní incidenty, i když někteří komentátoři varovali před možným zneužitím této události útočníky.
Podle všeho tedy 8. června, na kdy byl Světový den IPv6 stanoven, probíhalo vše normálně a dohromady na akci participovalo asi 400 společností, ale i vládních a akademických institucí, které nehlásily žádné větší problémy. To je pro nový protokol příznivou zprávou. Nicméně ani nárůst IPv6 provozu nebyl včera nijak dramatický a oproti běžným dnům vzrostl ve středu v rozmezí od 30 – 60 %, ale i tak zůstal jen zlomkem celkového internetového provozu, dodává Scott Iekel-Johnson, produktový manažer Arbor Networks.
Iekel-Johnson ovšem tvrdí, že zájem o IPv6 postupně roste a stále více uživatelů hledá způsob, jak se k internetu prostřednictvím tohoto nového protokolu připojit. Na test IPv6 se velcí internetoví hráči připravovali řadu měsíců a mezi nejvýznamnější, které se jej zúčastnily, patřily Google, Yahoo, Microsoft, Verizon či Facebook. Světový den IPv6 sponzorovala organizace Internet Society a jeho hlavním úkolem mělo být umožnit operátorům a provozovatelům internetových služeb identifikovat možné problémy s nastupujícím standardem před jeho nasazením do produkčního režimu.
Přechod na IPv6 je jedinou dlouhodobě udržitelnou strategií, jak vyřešit problém s nedostatkovými IPv4 adresami.