300Mb/s přes DSL – to je nová naděje pro měděné linky

Technologii, která zvyšuje přenosovou rychlost na dvou linkách DSL až na hodnotu 300 Mb/s, představila společnost Alcatel-Lucent. Při testování řešení DSL Phantom Mode dosáhly Bellovy laboratoře této hodnoty na vzdálenost 400 metrů (respektive 100 Mb/s na vzdálenost 1 km).


Při těchto rychlostech budou podle vědců poskytovatelé služeb schopni maximálně využít kapacitu stávající měděné infrastruktury, která je široce implementovaná po celém světě a uspokojit poptávku domácností i firem po širokopásmových hlasových, datových a obrazových službách.

Podstatou technologie DSL Phantom Mode je využití virtuálního kanálu, který doplní dvě fyzické DSL přípojky realizované na dvou měděných párech. Inovace

spočívá v aplikaci analogového režimu kombinovaného se standardními technikami: vektorování, které eliminuje „rušení“ mezi měděnými dráty, a spojování, které umožňuje jednotlivé linky propojit.

„Skutečnost, že stávající měděné smyčky umožňují přenos 300 Mb/s, mění celé konkurenční prostředí širokopásmového připojení nové generace. Otevírá širokou škálu nových obchodních možností pro tradiční hráče na trhu DSL,“ říká Kamalini Ganguly, analytik společnosti Ovum.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.