3D tiskárny s potřebou minimální obsluhy nabízí společnost Stratasys

Dvě sady pro 3D tisk, které obsahují 3D tiskárny uPrint, spotřební materiál, systém pro odstranění podpory i rozpouštěcí prostředek, uvedla na trh firma Stratasys.


Pakety uPrint SE 3D Print Pack a uPrint SE Plus 3D Print Pack stojí 12 240, respektive 16 100 eur. Zařízení uPrint SE a SE Plus nahrazují dosavadní modely uPrint a uPrint Plus. Nová zařízení jsou k dostání také samostatně pro ty, kdo nechtějí kupovat celý paket, a to za cenu 10 700, respektive
14 550 eur.

„Koupí těchto paketů mohou inženýři, designéři, učitelé a další profese získat kompletní profesionální 3D tiskový systém,“ říká Mary Stanleyová, produktová manažerka Stratasys. „Je to nejjednodušší způsob, jak pořídit, zprovoznit a okamžitě začít používat naše zařízení.“

Nová verze s označením SE nabízí podstatně větší kapacitu - na cívce je k dispozici o 40 % více materiálu. Cívky nyní obsahují 688 cm3 materiálu namísto 491 cm3 u předchozích verzí uPrint. To umožňuje delší dobu tisku bez zásahu obsluhy, než bylo dosud možné, a vyžaduje méně času na výměnu cívek.

Obě 3D tiskárny používají rozpustný podpůrný materiál SR-30, což umožňuje rychlejší odstranění podpory a tedy rychlejší výrobu dílů, než dříve. Tento materiál se prý rozpouští až o 50 % rychleji, než dosavadní podpůrný materiál.

Verze SE je určena pro provoz v kanceláři a zachovává si základní vlastnosti předchozích modelů uPrint, mezi něž patří:

  • Průmyslové termoplasty: vyrábí odolné plastové díly z ABS
  • Dostupnost: jedna z nejnižších cen za profesionální 3D tiskárnu
  • Snadné použití: nevyžaduje speciální obsluhu
  • Nezabere mnoho místa: postačí plocha asi 64 x 66 cm


Komentáře