3M předvedla téměř kapesní projektor MP410

Společnost 3M vyvinula miniaturní videoprojektor, který je výkonem srovnatelný s přístroji o poznání většími.


3M - LED projektorProjektor 3M MP410 je vhodný zejména pro přednášející, kteří za svými posluchači cestují, a to pokud možno na lehko. Nemusí se spoléhat na techniku nabízenou na místě ani s sebou vozit objemné kufry a přitom dokáží oslovit i větší počet posluchačů.

Mobilní projektor 3M MP410 se díky rozměrům 10 x 10 x 4 cm a váze necelých 400 gramů pohodlně vejde do dlaně a snadno jej tak lze přenášet v kufříku, příruční tašce nebo kabelce. Před prezentací jej stačí pouze zapojit do zásuvky a začít přednášet. Není potřeba ani připojovat externí zdroj dat, protože přístroj je vybaven interní pamětí, do které lze prezentaci nahrát. Nabízí samozřejmě i možnost připojení počítače, ale i tabletu nebo smartphonu. Pokud si uživatel pořídí přídavný adaptér pro připojení pomocí Wi-Fi, může se projektor ke zdroji dat připojit i bezdrátově. Toto řešení navíc umožňuje rychlé přepínání mezi více přednášejícími, kteří mohou do přístroje posílat svá data vždy ve chvíli, kdy se obracejí k posluchačům.

Díky jasu 300 lumenů dokáže projektor promítat obraz o úhlopříčce až 254 cm. Životnost lampy využívající technologii LED je stejně jako u všech mobilních projektorů 3M 20 tisíc hodin. Vnitřní paměť přístroje má velikost 1 GB, v případě potřeby dalšího místa poslouží slot na kartu MicroSD s kapacitou do 32 GB. Vestavěný procesor umí zobrazit nebo přehrát všechny standardní formáty statických i pohyblivých obrázků nebo zvuku.

Další volitelnou součástí je klasický dálkový ovladač, tzv. bezdrátový asistent, tedy ovladač a laserové ukazovátko v jednom, nebo přenosná promítací plocha. Potom je možno promítat v podstatě na libovolném místě s příznivými světelnými podmínkami a se zdrojem elektrické energie.

Projektor 3M MP410 bude na českém trhu k dostání začátkem června tohoto roku za doporučenou cenu 14 974 Kč včetně DPH. Volitelný USB adaptér Wi-Fi lze dokoupit za za 1 416 Kč, dálkový ovladač za 730 Kč, bezdrátový asistent za 1 142 Kč a přenosnou promítací plochu za 2 586 Kč včetně DPH.Komentáře