3M uvádí novou generaci filtrů pro ochranu citlivých dat na displejích

Nové zlaté privátní filtry pro přenosné i stolní počítače, zajišťující soukromí dat na monitoru, uvedla na český trh společnost 3M. Zároveň s uvedením nové generace zlatých privátních filtrů byla snížena i cena základní tmavé řady filtrů.


Vizuální ochrana dat je ve firmách a institucích neprávem opomíjena, přitom patří mezi klíčové složky ochrany sensitivních informací. Kdykoliv uživatel zobrazí důležitá data na displeji svého počítače, existuje riziko, že budou vizuálně kompromitována a, třeba i bezděčně, zveřejněna a zneužita. A to nejen při použití notebooku či tabletu ve veřejných prostorách, ale i na monitorech stolních počítačů ve vlastních kancelářích, především v otevřených kancelářích typu open space.

Neoprávněnému sledování informací na cizím monitoru notebooku, netbooku, tabletu či stolním počítači zabraňují právě tzv. privátní filtry, což jsou buď tmavé či nově představené zlaté ochranné fólie. Obraz monitoru vidí pouze osoba sedící přímo před ním, a to bez jakéhokoliv zkreslení. Ostatní vidí na displeji, v závislosti na typu filtru, pouze jednolitou tmavou či zlatou plochu. Zlatý filtr 3M, který při bočním pohledu namísto obrazu monitoru ukazuje pouze zlatou barvu, má navíc podle výrobce oproti černému privátnímu filtru o 14 % vyšší jas.

Filtry lze údajně rychle nasadit i sejmout, aby bylo možné v případě potřeby zobrazený obsah monitoru ukázat i někomu jinému. Pro jejich upevnění se nepoužívají rámečky, ale speciální plastové úchyty, které se připevní po stranách displeje notebooku, aniž by jakkoliv mechanizmus zavírání víka. Filtr pak stačí zasunout nebo vytáhnout v případě, kdy je třeba prezentovat informace dalším lidem. Privátní filtry 3M existují ve všech možných rozměrech včetně malých pro tablety, či netbooky. Stačí jen znát čistou úhlopříčku displeje a poměr jeho stran.

Privátní filtry mají najít uplatnění v kancelářích, při práci na notebooku v restauracích, dopravních prostředcích či jiných veřejných prostranstvích, ale např. i v oblastech školství, zdravotnictví, státní správy, či v bankovním a finančním sektoru při práci s citlivými daty klientů, které je třeba chránit před zneužitím.

Doporučené koncové ceny privátních filtrů 3M jsou stanoveny od cca 700 Kč za tmavý bezrámový filtr pro úhlopříčku 8,9“ až po cca 3000 Kč za úhlopříčku 30“. Zlaté bezrámové privátní filtry 3M stojí od cca 800 Kč za úhlopříčku 8,9” až po 2300 Kč za 19“ formát filtru.Komentáře