AVG kupuje dodavatele řešení pro ochranu on-line identity

Portfolio značky AVG se akvizicí firmy Sana rozšíří o produkty, které zajišťují ochranu on-line identity a znamenají i vstup firmy do amerického Silicon Valley.AVG Technologies oznámila akvizici společnosti Sana Security, jejíž technologie chrání uživatele před krádežemi on-line identity. Vychází přitom z bezpečnostního softwaru, který je založen na tzv. behaviorální analýze a aktivně chrání počítač před hrozbami z internetu. Technologie Sana doplňuje existující portfolio AVG, přičemž centrála firmy v kalifornském Redwood City bude prvním pracovištěm AVG Technologies v Silicon Valley.
„Akvizice Sany znamená pro AVG jeden z největších úspěchů v oblasti prevence krádeží osobních dat. Unikátní behaviorální software Sana v kombinaci s existující bezpečnostní technologií AVG poskytne komplexní nepřetržitou ochranu on-line identity v reálném čase. Toto řešení současně zůstane nadále nenáročné na systémové požadavky, aby byl zaručen optimální výkon počítače. To je hlavní požadavek jak domácích, tak firemních uživatelů," řekl generální ředitel AVG Technologies J. R. Smith.
Technologie Sana nabízí nepřetržitou, proaktivní detekci ohrožení a automatické odstraňování škodlivého softwaru z počítače. Produkty přitom využívají k ochraně osobních údajů (loginů, hesel, informací o bankovních účtech a dalších důležitých datech, uložených v počítači) pokročilou technologii, která se svou činností podobá lidskému imunitnímu systému.
Tato technologie se „učí" normálnímu chování používaných aplikací a jejich vzájemné interakci. Ohrožení, způsobená chybami v softwaru či uživatelském nastavení, napadením malwarem nebo jinými útoky nutí programy k nestandardnímu chování. Behaviorální technologie tyto odchylky včas rozezná a odstraní hrozbu dříve, než jsou zasažena data uživatele. Software tedy brání hackerům v zachycení přenosu citlivých informací a jejich stažení z počítače.Komentáře