Acer představuje multimediální notebooky řady Aspire 7738 a 5738

Podle Aceru již počítač není jen pouhý pracovní nástroj. Uživatelé v současné době chtějí osobní počítače, na nichž mohou sledovat filmy, hrát hry a poslouchat hudbu. Tyto nároky mají splňovat nové notebooky z řady Aspire 7738 a 5738.


Acer u nových modelů zapracoval na designu, takže standardní černé plasty jsou doplněny lesklým safírově modrým krytem, který vyjadřuje příbuznost s designem Acer Gemstone. Speciální je i textura plochy na opření dlaní NeoWeave. Vícedotykové ukazovací zařízení, které umožňuje přetáčet displej kruhovým pohybem a měnit velikost zobrazeného objektu, je určeno pro snadnější navigaci a intuitivní zvětšování či zmenšování obrazu pohybem prstů. Ukazovací zařízení je možné zamknout, aby se zabránilo náhodnému posunutí kurzoru. Klávesa Acer PowerSmart pak má sloužit k úspoře energie, delší výdrži baterie i prodloužení práce.

Panely s úhlopříčkou 17,3” a 15,6” nových notebooků mají poměr stran 16:9 a podle slov výrobce také velmi realistické podání, které zaručuje panel Acer CineCrystal. Jako grafická karta může být zvolen čip se sdílenou či dedikovanou pamětí a notebooky mohou být vybav eny i mechanikou Blu-ray. Multimediální výbavu pak doplňuje systém Dolby Home Theater třetí generace. Aspire 7738 je pak vybaven i dotykovou mediální konzolí CineDash Lite, která usnadňuje uživatelům přístup k multimediálním aplikacím.

Notebooky  (na fotografii vlevo) a 5738 (na fotografii vpravo níže) jsou vybaveny procesorovou technologií Intel Centrino 2 a odpovídajícími procesory z řady Core 2 a dále velkokapacitními pevnými disky a až 4 GB paměti typu DDR3 v režimu dual channel. Čtečka paměťových karet typu „5 v 1“ umístěná na přední straně podporuje nejrozšířenější formáty karet.

Aspire 7738 je dodáván se síťovým připojením Intel Wireless WiFi Link (dvoupásmové připojení ve čtyřech režimech 802.11a/b/g/Draft-N) Wi-Fi certified  s technologií MIMO a podporou bezdrátové technologie Acer SignalUp a Nplify, jakož i s Gigabit Ethernet a volitelným rozhraním  Bluetooth 2.0, které završují úplnou nabídku volitelných připojení. Aspire 5738 je vybaven připojením Intel Wireless WiFi Link (dvoupásmové připojení ve čtyřech režimech 802.11a/b/g/Draft-N) Wi-Fi certified  a rozhraním Gigabit Ethernet pro rychlé připojení k lokální síti. V závislosti na modelu může být Aspire 5738 doplněn připojením 3G, modulem Wi-Fi/WiMax a Bluetooth 2.0.

Pro ochranu dat je využit snímač otisků prstů Acer Bio-Protection, který lze využít i pro často spouštěné aplikace. Klávesa Acer Backup pak umožňuje kopírovat soubory z jednoho místa do jiného. Notebooky jsou také standardně osazeny webovou kamerou Acer Crystal Eye.

Notebooky Aspire 7738 a 5738 jsou dodávány  s předinstalovaným  operačním systémem Microsoft Windows Vista Ultimate, Vista Home Premium  nebo Windows Vista Home Basic. Další instalovaný software zahrnuje: Acer Arcade Deluxe s podporou Cinema, Album, Music, Acer HomeMedia; Acer Bio-Protection; Acer Crystal Eye; Acer GridVista; Acer GameZone; Acer Backup Manager; Acer Launch Manager; Acer Recovery Manager; Acer PowerSmart Manager; Adobe Reader; McAfee Internet Security Suite; NTI Media Maker; Google Toolbar; Google Desktop; Adobe Flash Player; Microsoft Works 9 s Office Home a Student 2007 Trial (Service Pack 1); Microsoft Windows Live Essentials.Komentáře