Acer přichází se smartphony řady Tempo

První edice Tempo právě od Acer je sice založena striktně na OS Windows Mobile, nicméně tato společnost již naznačila, že do budoucna počítá s dalšími systémy pro své výrobky a odkryla i některé další plány.


Minulé pondělí byla světu představena série smartphonů s dotykovými displeji s dosud neznámým označením Tempo. Přišel s ní Acer, doposud převážně notebookový specialista, který využil kontroverzní operační systém od Microsoft Windows Mobile 6.1 Pro.

Co ale předcházelo tomuto smělému kroku vstoupit na už tak dost přeplněný trh? Minulý rok Acer skoupil taiwanského výrobce společnost E-Ten, a když později získal i know-how díky obchodu s R&D, bylo vše jasné, jak řekl prezident skupiny Acer Smart Aymar de Lencquesaing.

Například model Acer Tempo M900 disponuje rozložením klávesnice QWERTY jako je tomu u běžných desktopů, 3,8 palcovým displejem a čtečkou otisků prstů pro větší bezpečnost dat. Také má funkce jako HSDPA (High-Speed Download Packet Access) pro rychlejší práci s internetem, GPS a fotoaparát s výbornými pěti megapixely.

Pro uživatele, kteří neholdují variantě QWERTY u tohoto typu přístrojů, je tu model F900. Má stejný displej, ale využívá technologii HSUPA (High-Speed Uplink Packet Access) pro rychlejší upload souborů s podporou Wi-Fi sítě. Oba přístroje budou uvedeny do prodeje na přelomu Března a Dubna a ohlášení cen můžeme očekávat také v tomto termínu.
 
Acer zároveň začal pracovat na nových modelech pracujících s mnohem kvalitnější verzí tohoto operačního systému a to Windows Mobile 6.5, který byl představen ke stejnému datu, a koncoví uživatelé by se ho mohli dočkat na konci roku. De Lencquesaing také naznačil, že v budoucnu budou k dispozici i varianty s jinými systémy jako je například Android, ale detaily odmítl sdělit.
 
Podle vedení společnosti se chce Acer vyšvihnout až do top pětky na žebříčku prodejnosti smartphonů, nicméně to by musel vyšoupnout konkurenční Sharp, který se může chlubit úctyhodným počtem 1,3 milionu prodaných kusů za čtvrt roku. Bude to těžký úkol, ale první krok se povedl a ambice tomuto suverénovi jednoznačně nechybí.Komentáře