Nové nástroje pro platformu Flash nabízí Adobe

Vylepšení své platformy Flash ohlásila společnost Adobe, a to prostřednictvím programů Flash Builder 4 (dříve nazývaného Flex Builder) a Flash Catalyst či open source frameworku Flex 4.


Prvně jmenovaný software představuje nástroj navržený tak, aby pomohl vývojářům softwaru rychle vytvářet bohaté internetové aplikace (RIA). Adobe Flash Catalyst je zase řešení pro rychlé vytváření uživatelských rozhraní aplikací bez programování. Tyto nástroje nabízejí vysoce integrované pracovní postupy a jsou založeny na novém open source frameworku Flex 4 určeném pro vytváření bohatých internetových aplikací, který umožní snadnější spolupráci vývojářů a návrhářů na projektech. Veřejné betaverze těchto produktů jsou dostupné ke stažení na webu Adobe Labs na adrese http://labs.adobe.com/technologies/flash/.
„Lidé nyní od svých běžných aplikací očekávají stejnou bohatost a jednoduchost používání jako ve webovém prostředí, které denně používají, ale společnosti mají dnes omezené vývojářské zdroje a méně času na vytváření intuitivních aplikací," řekl David Wadhwani, generální ředitel a viceprezident Platform Business Unit u Adobe. „Nové nástroje pro platformu Adobe Flash pomohou řešit tuto výzvu zkrácením doby potřebné k uvedení atraktivních aplikací a obsahu na trh. S použitím programů Adobe Flash Builder a Flash Catalyst mohou nyní vývojáři a návrháři produktivněji spolupracovat při vytváření bohatých prostředí, která zaměstnanci, zákazníci a partneři očekávají."
Program Adobe Flash Builder 4 je založen na open source frameworku Flex a přináší výkonnou sadu nových funkcí, které zjednoduší vývoj bohatých internetových aplikací. Nové integrované prostředí, dříve nazývané Adobe Flex Builder, má vylepšené základní vývojářské funkce, přidané významné nové funkce pro vývoj založený na datech a zjednodušuje pracovní postupy návrhu a vývoje.
Nové funkce pro vývoj založený na datech umožňují vývojářům analyzovat služby a použít jednoduchý přístup založený na přetahování pro rychlé navázání metod ke komponentám uživatelského rozhraní, jako jsou interaktivní schémata, grafy a tabulky dat. Tyto funkce usnadňují analýzu informací a integraci obchodních dat z databází a webových služeb různých organizací. To umožní společnostem vytvářet aplikace pro řídicí panely, e-komerci a samoobslužné webové portály zaměřené na uživatele, které zjednoduší obchodní procesy pro jejich zaměstnance, zákazníky a partnery.Komentáře