Apple představil mluvící iPod shuffle, údajně nejmenší přehrávač na světě

Společnost Apple představila údajně nejmenší hudební přehrávač na světě s označením iPod shuffle, jenž je menší než běžná tužková baterie AA. Nový iPod shuffle je zároveň prvním přehrávačem na světě, který na uživatele díky integraci funkce VoiceOver mluví ve 14 jazycích včetně češtiny.


Nový model iPod shuffle je o polovinu menší než jeho předchůdce, podporuje playlisty a podle slov Applu byl kladen důraz na zjednodušení ovládání i přes absenci displeje. iPod shuffle má nyní nový design s vestavěným klipsem pro připnutí k jakémukoli oblečení. Dodáván je ve dvou barvách – stříbrné a černé.
 
Nová, již třetí generace iPod shuffle (na obrázku), která navazuje na tradici malých bezdisplejových přehrávačů, je nyní vybavena 4 GB úložného prostoru, což umožňuje uložit do něj až 1000 skladeb (kapacita skladeb je počítána pro čtyřminutové skladby uložené s datovým tokem 128 Kbps ve formátu AAC. Při použití skladeb s datovým tokem 256 Kbps je kapacita přehrávače až 500 skladeb). Název přístroje je odvozen od funkce „shuffle“, která náhodně přehrává posluchači skladby jednotlivých nadefinovaných playlistů.

Ovladač přístroje, integrovaný do sluchátkového kabelu, umožňuje řídit přehrávač, ať je pomocí klipu připnut na tričko, batoh nebo je prostě uložen v kapse. Na kabelu jsou nyní tři tlačítka pro ovládání. Funkce VoiceOver podporuje 14 jazyků včetně českého a umožňuje rychlé a pohodlné procházení playlistů v přehrávači. Při stlačení prostředního tlačítka ovladače přečte přehrávač název aktuálně přehrávané skladby a při delším stisku čte názvy jednotlivých playlistů. Ty si uživatelé mohou stejně jako u jiných iPodů vytvářet v programu iTunes.

Třetí generace přehrávačů iPod shuffle bude dostupná během několika týdnů v prodejnách Apple Authorised Reseller a Apple Premium Reseller a odhaduje se, že koncová cena bude pro ČR 2 650 Kč včetně DPH.Komentáře