Apple prodal za první tři dny milion přístrojů iPhone 3GS

Společnost Apple oznámila, že za pouhé tři dny po uvedení do prodeje bylo dosaženo počtu jeden milion prodaných kusů přístroje iPhone 3GS.


Pro srovnání u prvního modelu iPhonu trvalo celé dva měsíce, než se prodal stejný počet kusů, nicméně v loňském roce po uvedení inovovaného iPhone 3G se podařilo tohoto počtu dosáhnout také již jen za tři dny, což svědčí o konstantním zájmu o smartphony od Applu. Zároveň si zatím 6 milionů uživatelů dosavadních modelů iPhone stáhlo a nainstalovalo nový firmware iPhone 3.0, který je součástí iPhone 3GS. Nový firmware podporuje sdílení internetového připojení iPhone pro notebook, posílání MMS, podporuje horizontální klávesnici (psaní na iPhone na šiřku), a také přináší možnost kopírování a vkládání textu v rámci všech aplikací.

Nový model iPhone 3GS (písmeno S v názvu znamená speed) je designován tak, aby oproti svému předchůdci nabídl uživatelům celkově rychlejší práci, a to i s mobilními datovými přenosy, dále lepší fotoaparát s vyšším rozlišením, digitální kompas či delší výdrž baterie.

iPhone 3GS se začal po celém světě prodávat v pátek a jeho uvedení opět provázely fronty příznivců značky Apple před obchody. Například v Paříži čekalo několik stovek zájemců ve frontě před prodejnou operátora Orange na Champs-Elysées, kde byli atrakcí pro turisty. Zájemci v Paříži totiž doufali, že budou mezi prvními na světě, kteří si nový iPhone 3GS koupí, protože obchod Orange byl otevřen výjimečně k této příležitosti jednu minutu po půlnoci. Další francouzští operátoři budou nabízet nový iPhone od 24. června. Mezi zákazníky byli i takoví nedočkavci, kteří si vybalovali a zaktivovali telefon hned v prodejně. V Bostonu čekalo více než 120 lidí před obchodem Apple na Boylston street, který otevírá v 7 hodin ráno. Nicméně přes noc jich tam vydržela čekat jen hrstka a většina přišla až ráno. V České republice by měl být iPhone 3GS nabízen operátory od první poloviny července.

Co se týká zájmu o konkurenční Palm Pre, který byl na americký trh uveden jen několik dní před novým iPhonem, konkrétní čísla jeho prodejů nejsou k dispozici, ale očekává se, že se bude jednat oproti Applu o zlomek. U tohoto přístroje byly navíc objeveny první významné nedostatky v instalovaném operačním systému a Palm proto ihned vydal jeho aktualizaci. Více najdete v článku Palm vydal první aktualizaci systému WebOS.Komentáře