Ataccama vylepšila svůj nástroj pro komplexní řízení datové kvality

Vylepšenou verzi produktu Data Quality Center 5 (DQC), nástroje pro komplexní řízení datové kvality, oznámila společnost Ataccama.


 Varianta 5 přináší podle výrobce celou řadu nových vlastností a vylepšení, jako například jednodušší použití našeho nástroje pro začínající uživatele, rozšíření možností analýzy dat či tzv. paralelní unifikaci (souběh dávkového zpracování s konkurenčně přicházejícími on-line požadavky).
Výrazně vylepšené grafické rozhraní nové verze prý umožňuje ještě efektivnější práci uživatelů. Ti mohou nyní využívat interaktivní validace kódu a konfigurace či testování výrazů, regulárních výrazů a patternů. Neocenitelnou součástí aplikace pro začínající uživatele je připravená sada komentovaných příkladů obohacená o doprovodná videa.
Pokročilých funkcionalit mohou uživatelé využít i při prvotní analýze dat (tzv. profilingu). Jedná se především o frekvenční analýzu masek, histogram četnosti skupin, možnost zobrazení detailu vstupních záznamů (drill-down) a export výstupů do XML a HTML. Optimalizované jádro DQC umožňuje při profilování dosáhnout špičkového výkonu v řádu milionů záznamů za minutu.
Paralelní unifikace umožňuje souběh dávkového zpracování s konkurenčně přicházejícími online požadavky. Pro zajištění kontinuity poskytování služeb je důležitá možnost výměny referenčních dat, aniž by došlo k přerušení běhu provozu serveru.Komentáře