Nový AuditPro hlídá i neautorizované zásahy do hardwaru počítačů

Novou verzi softwaru AuditPro, který podle výrobce zabraňuje šíření pirátského softwaru ve firmě a pomáhá efektivně hospodařit se softwarovým i hardwarovým portfoliem, uvedla na náš trh firma truconneXion.


Varianta 5.5 mimo jiné nově upozorňuje i na manipulaci s hardwarem - na demontáže či svévolné instalace počítačových komponent a podobně. Mezi další inovace patří zjednodušení přípravy přehledů dokumentujících stav firemního IT, detekce souběžného používání počítačových programů, rozlišení úrovní přístupu do jednotlivých částí programu pro různé skupiny uživatelů nebo vedení skladu spotřebního materiálu.
„Základní informace o jakémkoli počítači v síti jsou k dispozici do třiceti sekund. Správce má ihned přehled o hardwarové sestavě, instalovaném softwaru či základní informace o uživateli počítače," říká Robert Kleiner, ředitel pro strategický rozvoj společnosti truconneXion.
„Nová verze také automaticky upozorní na veškerou neautorizovanou činnost uživatelů počítačů a umožní správci sítě včas reagovat. Správce má aktuální seznam všech součástí počítačové sítě - jak softwaru, tak hardwaru."
Instalaci do počítačové sítě a užívání programu usnadňuje uživateli inteligentní průvodce a nápověda - takzvaný AuditPro Asistent. Pro rychlou kontextovou nápovědu slouží takzvané Baloon tipy. „S novými průvodci zvládne provedení softwarového auditu opravdu každý," dodal Kleiner.Komentáře