Údajně nejmenší videokodér s podporou H.264 a MJPEG představil Axis

Kompaktní (ve velikosti mobilního telefonu) jednokanálový videokodér M7001 Video Encoder s podporou komprese H.264 uvedla na trh firma Axis. Je vhodný pro integraci menšího i většího počtu analogových CCTV kamer do dohledového videosystému na bázi protokolu IP.


Přístroj má integrovány pokročilé síťové funkce, které optimalizují síťové videořešení z hlediska bezpečnosti, efektivity či správy a může současně vysílat dva videostreamy, jeden ve formátu H.264 a druhý ve formátu Motion JPEG, a to při plné snímkové frekvenci ve všech rozlišeních až do D1 (720 × 480 u NTSC, 720 × 576 u formátu PAL).
Videokodér AXIS M7001 je navržen pro instalaci v blízkosti analogových kamer. Převádí analogový signál ze všech typů analogových kamer do digitálních videostreamů, které pak lze posílat přes sítě na bázi protokolu IP (např. LAN/intranet/internet). Videokodér rovněž podporuje funkce pan, tilt, zoom u PTZ a PTZ dome kamer.
Podpora Motion JPEG je zachována z důvodu vyšší flexibility. Videokodér rovněž umožňuje uživatelům nastavit parametry obrazu, například jas, kontrast a saturaci, což vede ke zlepšení obrazu ještě dříve, než je kódován. Produkt rovněž podporuje funkci detekce pohybu v obraze.
M7001 je napájen přes Ethernet a využívá stejný kabel, který se používá k přenosu dat, což usnadňuje instalaci.Komentáře