Bezplatný antivirus AVG Free Edition je k dispozici ke stažení konečně i v češtině

Společnost AVG Technologies dnes uvolnila bezplatnou verzi svého antivirového systému AVG Anti-Virus Free Edition v českém jazyce. Produkt slouží k základní ochraně počítače před viry i spywarem a umožňuje bezpečné prohlížení webových stránek i práci s internetem.


Volná edice AVG je určena výhradně pro domácí nekomerční použití na jednom počítači, je kompatibilní s operačními systémy Windows Vista i Windows XP a firma pro ni na rozdíl od svých placených produktů nezajišťuje nepřetržitou technickou podporu. AVG Anti-Virus Free Edition je k dispozici uživatelům po celém světě nyní již v jedenácti jazycích.

Kvůli stále intenzivnějším webovým útokům, kde je každodenně infikováno kolem dvou milionů stránek, se společnost AVG Technologies rozhodla zařadit do bezplatné verze i funkci AVG Active Surf-Shield. Ta má zabraňovat infikování počítače při nechtěném stahování nebezpečných souborů či skriptů a současně zajišťuje, že navštívené stránky nabízejí ve chvíli jejich otevření bezpečný obsah.  Doplní tak ve free verzi již dříve obsaženou funkci AVG Search-Shield, která bezpečně vyhodnocuje v reálném čase všechny výsledky hledání na internetu a míru rizika nákazy signalizuje ikonou vedle jednotlivých odkazů. Pracuje přitom například s internetovými vyhledávači Google, Yahoo!, MSN nebo Baid. Obě funkce jsou součástí technologie LinkScanner, která má chránit uživatele před skrytými i krátkodobými hrozbami na internetu.

AVG Anti-Virus Free Edition je zdarma ke stažení z webových stránek výrobce.Komentáře