CeBIT: SD karty se šifrováním

Německá společnost CertGate vypustila u příležitosti konání CeBITu v uplynulém týdnu modely SD karet, které šifrují na smartphonech s Windows Mobile 6.1 uložená data a také e-maily na přístrojích BlackBerry.


Využívá se přitom kombinace 2048bitového klíče RSA a 256bitového klíče AES.

Karty, které budou dostupné pod názvem Protector, disponují certifikací (od německého federálního úřadu pro informační bezpečnost) pro práci s tajnými informacemi. Bezpečnost mobilních zařízení se stává jedním z hlavních problémů IT administrátorů spolu s nárůstem využívání těchto přístrojů a rostoucím rizikem ztráty nebo zneužití na nich uložených dat.

Karty bude možné použít ve slotech SD, miniSD a microSD, přičemž maximální kapacita byla stanovena na 1 GB, neboť se u nich nepočítá s tím, že by si na ně uživatelé nahrávali např. hudbu nebo filmy, ale jsou určeny hlavně pro obchodní účely a ukládání dokumentů a jiných informací s citlivým obsahem, jejichž velikost nebývá příliš velká.

Šifrování je zajišťováno hardwarově přímo kartou, takže na mobilní telefon není nutné instalovat žádný speciálné software. Přesná cena SD karet se šifrováním od společnosti CertGate nebyla určena, ale měla by se pohybovat kolem 100 Eur. Bližší informace lze najít na webových stránkách výrobce.Komentáře