CeBIT: Sociální síť pro Business Process Management od Software AG

Společnost Software AG na probíhajícím veletrhu CeBIT uvedla, že se rozhodla rozšířit svoji působnost i na oblast sociálních sítí pro podniky, které mají napomoci k vyšší efektivitě plánování byznys procesů.


Jejich řešení AlignSpace označuje výrobce za novou éru BPM (Business Process Managementu), neboť díky kombinaci benefitů sociálních sítí a nástrojů pro designování a modelování procesů má dojít k efektivnější spolupráci na fungování podnikových procesů. Podle CEO Software AG, Karla-Heinze Streibicha, je vývoj efektivních procesů napříč různými odděleními ve firmě velkou výzvou, neboť každé z nich má jiný způsob myšlení a mluví i „jiným jazykem“.

Právě snaha o překonání těchto bariér stála za rozhodnutím jeho společnosti zaměřit se na sociální sítě, které dosud byly mnohem více spojeny s teenagery než s manažery, dodal Streibich. Řešení AlignSpace by mělo firmám pomoci překonat první obtíže při modelování a zlepšování jejich byznys procesů, neboť začátek této činnosti je podle zástupce Software AG vždy jedním z nejtěžších kroků.

Vývoj tohoto řešení je zatím ve fázi ranné beta verze, ale již během letošního roku by mělo být k dispozici v mnohem propracovanější podobě. Služba by navíc měla zůstat bezplatná a zisk z ní by mělo přinášet propagování nabídek BPM konzultantů na jejím webu AlignSpace.com.Komentáře