Řešení dovolující výrazně zrychlit virtualizované aplikace představil Citrix

Produkt Branch Repeater 5, který urychluje poskytování virtualizovaných aplikací uživatelům na firemních pobočkách pomocí optimalizace relací (například odstraňuje duplikace informací či řeší prioritizaci provozu) všech uživatelů v rámci pobočky a díky novým technologiím HDX IntelliCache a HDX Broadcast (podporuje například lokální ukládání aplikací či dynamická optimalizace doručování dat), představila firma Citrix.


Zrychlením doručování aplikací na pobočku (branch) přináší Branch Repeater vzdáleným uživatelům výhody komfortního multimediálního pracovního prostředí (High-Definition Experience). Urychluje spouštění aplikací, tisk a přenosy souborů pomocí komprese, odstranění duplicit (deduplikace), lokálního ukládání aplikací (branch staging) a řízení priority přenosu pro všechny pobočkové pracovníky a aplikace včetně XenApp. Pomocí HDX IntelliCache pro XenApp zajišťuje Branch Repeater funkce branch staging pro streamované aplikace a branch caching pro hostované aplikace.
HDX Broadcast umožňuje adaptivní orchestraci s XenApp pomocí sledování stavu sítě a provozu v reálném čase a dynamické optimalizace doručování dat pro různé uživatele a aplikace. Branch Repeater dokáže sám optimalizovat poskytování nativních, hostovaných a streamovaných aplikací a pomáhá tak firmám urychlit provádění konsolidace IT a zároveň poskytovat komfortní uživatelské prostředí svým zaměstnancům.
Branch Repeater se systémem Windows Server například dovoluje zákazníkům hostovat na zařízení Microsoft Systems Management Server pro pobočkovou síť a odstranit tak potřebu mít na pobočce další samostatný server. To pomáhá firmám rozšířit konsolidaci serverů z datového centra do poboček a těžit z výhod zjednodušení a konsolidace napříč všemi lokalitami, a přitom poskytovat uživatelům na pobočkách výkonné a komfortní pracovní prostředí.Komentáře