D-Link nabízí jednoduché úložiště s dvěma disky a podporou pro RAID

Síťové úložiště dat se dvěma diskovými sloty a osazené jedním nebo dvěma přeformátovanými 1TB pevnými disky představila firma D-Link.


Disky jsou předkonfigurovány jako samostatné jednotky, přičemž verzi se dvěma jednotkami je možné překonfigurovat na RAID 1, kdy jsou data automaticky zrcadlena z jednoho disku na druhý. Uživatelé si mohou vybrat tento režim, aby měli v případě, že jeden z pevných disků náhodou selže, cenné soubory stále k dispozici na druhém disku. Díky této plné redundanci proto nemusejí mít obavy ze ztráty dat.
Pro streamování obsahu do kompatibilních přehrávačů médií je možné použít UPnP AV mediální server a pomocí vestavěného FTP serveru je možné přistupovat k souborům na dálku odkudkoli a kdykoli přes internet.
„Víme, že zákazníci požadují výkonné produkty, u kterých nebudou muset strávit spoustu času jejich instalací a konfigurací," vysvětluje Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika. „Proto odpovídáme na tento požadavek řešením pro ukládání dat, které je připraveno k okamžitému použití. Naše síťové úložiště dat s nainstalovanými velkokapacitními disky umožní lidem okamžitě začít sdílet, ukládat a zálohovat cenné soubory."Komentáře