Externí disk s nativní podporou komprimované komunikace přes USB nabízí Verbatim

Externí 2,5" pevný disk s úložnou kapacitou 500 GB, který využívá pro komunikaci s PC kompresi, jež zvyšuje propustnost až o čtvrtinu, představil Verbatim. Novinka nabízí i podporu pro příméí šifrování prostřednictvím 128bitového algoritmu AES.Nový disk Executive dosahuje díky přiloženému softwaru Turbo Speed podle výrobce až o 25 procent vyšších rychlostí čtení a zápisu oproti běžným externím diskům s USB připojením. Toho je docíleno použitím optimalizované komprese dat během jejich přenosu.
Program Software Verbatim Sync zase pomáhá uspořádat veškeré soubory: synchronizuje kontakty a poznámky v kalendáři aplikace Microsoft Outlook či Windows Mail, stejně jako další soubory, fotografie či videa z PC nebo notebooku. To umožňuje přístup k informacím odkudkoli, takže uživatelé mohou pokračovat v práci bez ohledu na to, kde se právě nacházejí. 128bitové AES šifrování navíc umožňuje zašifrování dat a zabezpečení heslem, což ochrání data před neoprávněným přístupem.
Verbatim Executive se rovněž dodává se softwarem Nero BackItUp 4 Essentials, který slouží ke spolehlivému vytváření záloh. Disk nevyžaduje žádný přídavný napájecí adaptér, neboť potřebnou energii zajišťuje již samotné USB 2.0 rozhraní.Komentáře