Držitelé doménových jmen založili asociaci

Překročení hranice půl miliónu registrovaných domén .cz a obecně vzrůstající zájem o internetová jména inspiroval skupinu podnikatelů k založení České asociace držitelů domén (ČADD).


Za jejím vznikem stojí vlastníci přes deseti tisíc českých domén. Cílem asociace je podpora zájmu veřejnosti o doménová jména, jejich nákup a prodej a využití při podnikání - především jako silného marketingového nástroje dnešní doby.
ČADD bude pořádat několikrát ročně otevřené setkání pro zájemce o oblast domén.
"Jedním z nepolevujících měřítek růstu českého internetu je počet domén zaregistrovaných v zóně .cz," říká mluvčí ČADD Michal Tůma. "Ten nedávno překročil hranici půl milionu jmen a každý den přibývá kolem 550 nových registrací."
Rozvíjí se i sekundární doménový trh (aftermarket) - tedy obchodování s již zaregistrovanými doménami. Jeho celkový obrat odhaduje ČADD na 20 milionů korun ročně. V nedávné době například změnily majitele domény sperky.cz (2 miliony Kč), banky.cz (1 milion Kč) nebo cviceni.cz (350 tisíc Kč).
Asociace při sledování svých cílů spolupracuje s příslušnými úřady veřejné správy České republiky, zejména s Úřadem průmyslového vlastnictví, jakož i se soukromými spolky, sdruženími a jinými nevládními organizacemi působícími v oblasti obchodování a péče o doménová jména.Komentáře