EMC a Microsoft prohlubují spolupráci ohledně firemní infrastruktury

Prodloužení své strategické aliance o tři roky, tedy do roku 2011, oznámily firmy EMC a Microsoft. Dohoda se týká spolupráce v oblasti virtualizace, zabezpečení a správy obsahu prostřednictvím kombinace kancelářských aplikací Microsoftu či jeho systémů pro datové centra a řešení pro informační infrastrukturu od EMC.


Hlavním obsahem dohody obou společností je:
• Hlubší spolupráce v oblasti virtualizace.
• Společné iniciativy v oblasti správy podnikového obsahu - Již v současnosti mohou organizace propojit platformu EMC Documentum s platformou Microsoft zahrnující produkty Office SharePoint Server, Office Outlook a SQL Server a zlepšit tak využití dat na straně informačních pracovníků bez ohledu na to, kde jsou tato data uložena, a v konečném důsledku tak omezit potenciální rizika, snížit náklady a zvýšit efektivitu celé IT struktury. V rámci prohlubující se strategické aliance vyvine společnost EMC řešení využívající a rozšiřující možnosti produktu Microsoft Office SharePoint.
• Obě společnosti budou spolupracovat na vytváření řešení pro ochranu obchodních dat v rámci aplikací Microsoft. Příkladem může být způsob, jakým EMC a Microsoft reagují na nové požadavky zabezpečení informací vyplývající z rekordního počtu případů zneužití dat, integrací technologií Data Loss Prevention (DLP) od RSA, což je bezpečnostní divize společnosti EMC, do platformy a budoucích produktů na ochranu informací od společnosti Microsoft. Prvním krokem bude přepracování sady RSA DLP Suite 6.5 tak, aby umožňovala těsnou integraci se službou Microsoft Active Directory Rights Management Services (RMS).

„Microsoft a EMC spolupracují na vývoji podnikových infrastrukturních technologií, které organizacím pomohou vytvářet extrémně efektivní a dynamické IT systémy," uvedl Steve Ballmer, CEO společnosti Microsoft. „Prostřednictvím společných investic chceme pokračovat v poskytování řešení, která umožňují podnikovým zákazníkům dosahovat jejich aktuálních obchodních cílů a zároveň vytvářet pevné základy pro budoucí růst."Komentáře