Dosažení vyšší efektivity i produktivity slibuje menším podnikům HP


Svou iniciativu Total Care určenou pro malé a středně velké firmy rozšířila společnost HP o několik nových produktů, řešení a služeb. Ty podle provozovatele umožní výrazně snížit náklady či zvýšit produktivitu a efektivitu firemních procesů. Jde mimo jiné systémy úložných řešení, virtualizace, vzdáleného přístupu nebo konsolidace.
„V současném ekonomickém klimatu potřebují malé a střední firmy technologická řešení, která odstraní možné maximum nákladů, ale přitom pomohou dosáhnout ještě větší konkurenční výhody, aby mohly firmy přežít a uspět na trhu," řekl Jan Kameníček, generální ředitel HP Česká republika.

Zákazníci mohou lépe zvládat růst dat a zároveň snižovat komplikovanost a náklady na jejich ukládání pomocí následujících produktů:
• Síťové úložné systémy HP StorageWorks X1000 a X3000 sjednocují ukládání souborů i aplikací a zjednodušují úložné infrastruktury. S jednotným systémem nemusí malé a střední firmy investovat do samostatných úložných systémů pro data v souborech a databázích. Nová úložná zařízení připojená k síti dokážou poskytnout prý až o 35 % vyšší použitelnou kapacitu prostřednictvím deduplikace souborů a zároveň zvyšují až o 30 % výkon přístupu k souborům.
• Modulární disková pole HP StorageWorks 2000i a 2000sa G2 používají malé 2,5" diskové jednotky, které zvyšují úložnou kapacitu údajně až o 33 % na jednotku místa v racku. Zároveň snižují nároky na napájení až o 50 %.

Pro ochranu a rozvoj podnikání svých zákazníků představilo HP:
• HP Virtualization Bundle, integrované řešení, které umožňuje malým a středním firmám snáze nasadit virtualizaci transformací stávajících diskových jednotek serverů na vysoce dostupná sdílená úložiště. Tento balíček umožňuje zákazníkům snížit náklady prý až o 35 %. Odstraňuje nutnost externích úložišť na podporu vysoké dostupnosti aplikací. Balíček obsahuje server, úložnou a síťovou technologii HP a také integrovaný virtualizační software společností HP a VMware.
• Řešení HP Secure Remote Access, která pomáhají snižovat náklady, eliminovat narušení provozu a maximalizovat obchodní příležitosti pro malé a střední firmy s mobilními pracovníky. Tato řešení, založená na technologii Citrix XenApp Fundamentals, umožňují mobilním pracovníkům udržovat konstantní a bezpečné připojení k podnikovým aplikacím bez ohledu na aktuální polohu nebo zařízení použité pro připojení.
• Nedávno uvedený mobilní tenký klient HP 4410t, který spojuje vysoce zabezpečený přístup k serverovým aplikacím a nižší režijní nároky tenkého klienta s mobilitou notebooku. Díky lepšímu zabezpečení dat, snadné spravovatelnosti, absenci pevného disku, menšímu množství pohyblivých součástí a nižší spotřebě energie snižuje tento tenký klient „uhlíkovou stopu" a náklady SMB firem.Komentáře