Firefox 3.0.10 opravuje akutní chybu stability

Společnost Mozilla v uplynulém týdnu vydala aktualizaci svého prohlížeče Firefox 3.0.9, která přinesla opravu 12 chyb a zranitelností. Tento týden však byla přinucena díky další zásadní chybě uvolnit verzi 3.0.10.


Firefox 3.0.10 je tak vydán mimo původní plán, neboť uživatelé po uvolnění verze 3.0.9 začali upozorňovat na chybu, jež mohla v určitých případech díky porušení obsahu paměti způsobit opakované pády prohlížeče. Nejedná se tedy o zranitelnost malwarem, ale spíše o problém stability, který je však pro řadu uživatelů na první pohled citelnější.

Oprava se týká údajně jen pro verze pro operační systém Windows, nicméně pro sjednocení verzí byly i pro Linux a Mac OS X vydány také verze označené 3.0.10. Tato skutečnost by potvrzovala spekulaci, že Mozilla ve Firefoxu 3.0.10 nakonec provedla i nějaké další změny a provedla i jednu bezpečnostní aktualizaci, která se od minulého týdne objevila.

Současně také Mozilla dnes vydala již dlouho očekávanou čtvrtou beta verzi Firefoxu 3.5, která původně měla vyjít už v minulém týdnu. Více informací o ní přineseme v nejbližších dnech.

Firefox 3.0.10 je ke stažení ve více než 60 jazycích z webu Mozilly, případně lze využít možnost automatické aktualizace, která je zabudována přímo v prohlížeči. O opravách, které přinesla předchozí verze Firefoxu pak najdete více informací v článku Firefox 3.0.9 přináší opravu 12 chyb, z toho třetina byla kritická.Komentáře