Novou generaci síťového testeru MetroScope, jež zkracuje dobu testování sítí, představilo Fluke

Novinka nabízí nový typ testování označovaný výrobcem jako ProVision. Uživatelům je také k dispozici také levnější varianta produktu - MetroScope-LT.


Testování ProVision bylo vyvinuto pro testování a analýzu služeb poskytovaných po Ethernetu na základě stávajících testů BERT (Bit Error Rate Test) a RFC 2544 pro zjištění výkonu linky. ProVision měří najednou všechny čtyři důležité parametry (propustnost, ztráta paketů, zpoždění a rozptyl zpoždění), díky čemuž jsou výsledky podle výrobce přesnější a rychlejší. Pro hledání nahodilých chyb je možné nechat zaznamenávat sledované parametry až 24 hodin.
ProVision také umožňuje tzv. multistream testování. Je možné nastavit více streamů tak, aby testovací data tekla na různá místa, různé VLAN a různé třídy služeb zároveň. Maximálně je možné měřit 8 streamů pomocí jednoho až čtyř testerů MetroScope. Pro každý stream je možné nastavit individuálně limity na propustnost, ztráta paketů, zpoždění a rozptyl zpoždění, což umožní nejen testování dle konkrétní SLA, ale prý také výrazně zkrátí čas testování.
Spolu s novou generací testerů přichází na trh také ekonomická verze produktu. MetroScope-LT rovněž využívá pro testování systém ProVision a umožňuje také technikům ukládání všech čtyř měření po dobu až 24 hodin pro identifikaci nahodilých chyb. To vše je ale u MetroScope-LT dostupné pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní, avšak vhodného i pro začínající techniky. K MetroScope-LT lze dokoupit modul pro Multistream testování. Lze ho také upgradovat na vyšší model s podporou pokročilých funkcí pro analýzu sítě (objevení zařízení, nejbližší switch, atd.).Komentáře