Fujitsu představuje blade řešení Primergy BX900 s důrazem na oblasti virtualizace a úspory energie

Společnost Fujitsu ohlásila klíčový základní kámen ve svém globálním růstovém programu v oblasti x86 serverů, tzv. Dynamic Cube – novou generaci blade řešení Primergy BX900.


Řešení je postaveno na čtyřech základních principech. Prvním je nový dynamický koncept napájení a chlazení, zaměřený na snížení nákladů za energii. Druhým je dosažení výrazného zlepšení v oblasti výkonu pomocí dynamické virtualizace. Třetím principem konceptu Primergy BX900 je zajištění co nejvyšší spolehlivosti pomocí dynamické vysoké dostupnosti. A konečně, garantovaná ochrana investic je zajištěna čtvrtým principem, zcela novou architekturou řešení, pomocí dynamické rozšiřitelnosti.

Primergy BX900 je kompletní serverová infrastruktura v jedné blade „kostce“. Pomocí  Primergy BX900 mohou podle výrobce zákazníci dynamicky řídit změny a jednoduše se přizpůsobit různým IT scénářům, zvyšovat tak přizpůsobivost své IT infrastruktury spolu se snižováním nákladů.

Primergy BX900 pracuje s novou úrovní účinnosti napájení a nastavuje nové standardy díky vlastnímu konceptu chlazení, tzv. Cool-safe. Po přechodu na Primergy BX900 mohou zákazníci očekávat snížení nákladů na energii v řádech tisíců EUR na jednu polici za rok.

Blade servery určené pro Primergy BX900 jsou vybaveny procesory řady Intel Xeon 5500, velkou pamětí a vysoce výkonným I/O systémem a jsou tudíž předurčeny pro využití v oblasti virtualizace. Předpoklady pro využití virtualizace činí z  Primergy BX900 řešení pro konsolidační projekty. Pomocí plné integrace s management softwarem Fujitsu Server View Resource Coordinator VE se podle slov výrobce výrazně zjednoduší IT operace zprůhledněním řízením skupin jak fyzických tak virtuálních serverů a vizualizaci připojených sítí. Toto řešení pomůže jednoduše zautomatizovat IT operace a tím tak snížit dobu zprovoznění nebo výměny serverů až o 90%.

Primergy BX900 je navrženo pro plnou redundanci a minimalizaci neplánovaných výpadků. Zahrnuje softwarově řízený HW failover a u každého jednotlivého aktivního prvku je podpora výměny za chodu samozřejmostí.

Už od počátku je Primergy BX900 optimalizováno pro ochranu investic díky možnosti dalšího snadného rozšiřování. Systém byl navržen ve spolupráci se společností Intel tak, aby se dal jednoduše doplnit jednotlivými blade servery a dále propojit s dalšími policemi Primergy BX900.Komentáře