Google Earth zpřístupňuje trojrozměrné centrum Prahy

Na konci uplynulého týdne byl v bezplatné on-line službě Google Earth zpřístupněn v souvislosti s oslavami Prahy trojrozměrný model historického centra. Podívat se na něj můžete i vy.


Praha je centrem zájmu Googlu již několik měsíců, neboť v dubnu začal městem projíždět speciální vůz, který ji měl za úkol nafotit pro službu Street View. Zpracované snímky by se pak v aplikacích Google Earth a Google Maps měly objevit někdy v druhé polovině letošního roku.

Zpřístupnění trojrozměrného modelu centra bylo víceméně překvapením a konkrétně jsou k dispozici takové lokality, jako Staré město, část Malé Strany, Hradčany až k Loretánskému náměstí a také lokalita od centra až k hlavnímu nádraží. Ztvárněny jsou tak hlavně nejvýznamnější pražské památky, i když model je nutné brát spíše jako beta verzi a ne všechny modely jsou úplně dokonalé.

Pro zobrazení 3D modelu je po spuštění aplikace Google Earth potřeba zaškrtnout v levém dolním menu "Vrstvy" volbu "Prostorové zobrazené budovy" a následně se přiblížit do historického centra pohybem myší, kdy pak trojrozměrné budovy lépe vyniknou.

Aplikaci Google Earth, resp. instalační soubor, který sám stáhne potřebné součásti (bohužel i včetně prohlížeče Chrome bez možnosti jeho instalaci odmítnout), si můžete zdarma stáhnout ve verzi 5.0 ze stránek http://earth.google.com/. Pro registrované uživatele je pak k dispozici rozšířená verze Google Earth Pro.Komentáře