Ekologické technologie rozšířil D-Link na další produkty

Kompletní řadu ekologických síťových produktů D-Link Green začala nabízet firma D-Link. Zahrnuje síťové přepínače, Wi-Fi směrovače a síťová uložiště dat (NAS); podle vyjádření firmy brzy doplněna i adaptéry Green Powerline.


Jedná se o tato řešení:

• Síťové přepínače s úsporným režimem, ve kterém se automaticky vypínají nepoužívané porty. Neřiditelné přepínače také automaticky nastaví potřebný výkon podle délky připojených kabelů.

• Wi-Fi směrovače D-Link 802.11n mají úsporný režim s automatickým vypínáním nepoužívaných portů a nastavením výkonu podle délky kabelů. Lokální bezdrátovou síť (WLAN) je možné automaticky zapínat a vypínat podle naprogramovaného časového rozvrhu Wi-Fi Scheduler, aby se ušetřila energie a zvýšila bezpečnost. Vestavěná technologie SharePort přispívá k úspoře energie tím, že slouží jako tiskový server. Pro sdílení tiskárny v síti není proto třeba mít neustále zapnutý příslušný počítač. Sdílet lze
i paměťová média.

• Síťová úložiště dat D-Link se 2 a 4 diskovými sloty umožňují vypnout pro úsporu energie napájení nainstalovaných 3,5" SATA disků, pokud nejsou během zadané doby použity. Tato zařízení jsou vybavena také funkcí Smart Fan, která šetří energii tím, že reguluje otáčky chladicího ventilátoru podle interní teploty.

• PowerLine adaptéry D-Link šetří energii tím, že vypnou nepoužívané obvody, když neprobíhá žádný ethernetový přenos.

 „Označování produktů jako D-Link Green nezávisí na pouhém rozmaru výrobce, ale jde o proces, ve kterém musí produkty splnit požadovaná ekologická kritéria, než toto označení získají," vysvětluje Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika.Komentáře