HP rozšiřuje rodinu profi notebooků ProBook

Společnost Hewlett-Packard oznámila, že do nedávno uvedené s-řady notebooků HP ProBook přidala nový model, nabízející rozšířené funkce, a zároveň udržující stylový design i cenovou dostupnost pro malé a středně velké podniky a mobilní profesionály.


S váhou od 1,97 kg a diagonálním 13,3-palcovým displejem nabízí notebook HP ProBook 4310s podobný design a firemní využití, jako stávající s-řada HP ProBook. Ta zahrnuje výběr barevného leskle černého a Merlot povrchu a prostornou plnohodnotnou klávesnici. Obsahuje také nejnovější profesionální inovace, které dříve mimo portfolio notebooků HP EliteBook nebyly, jako například software HP QuickLook 2, funkce HP SpareKey a HP File Sanitizer.

Kromě toho ProBook HP 4310s nabízí volitelnou čtečku otisků prstů HP Fingerprint Sensor, která odstraňuje potřebu pamatovat si přihlašovací jména a hesla.

HP ProBook 4310s nabízí rozšířené funkce, jako jsou například lepší využitelnost, doplňková možnost nastavení WiFi a další, jako například vestavění 3G internet.  Duální mikrofon je výhodou při  videokonferenčních hovorech. Notebook disponuje rovněž čtečkou karet Secure Digital / MultiMediaCard (SD / MMC), dvojitou pamětí (DDR3) a portem High-Definition Multimedia Interface (HDMI) pro zobrazení vysokého rozlišení (HD).

Dvě nová příslušenství doplňují Merlot ProBook: Merlot myš a speciální edice podložky pro myš tři-v-jednom, fungující jako obrazovka a zároveň její ochrana pro uživatele na cestách.

S všestranným replikátorem HP Essential USB 2.0 Port Replicator mají uživatelé řad notebooků s-série HP ProBook, HP Mini PC a Compaq  k dispozici okamžité audio a síťová připojení a mohou tak zlepšit produktivitu s přístupem až k pěti současně pracujícím USB zařízením.

Stejně jako u celého portfolia s-série HP ProBook, HP 4310s disponují konfigurace ProBook kvalifikací Enery Star a jsou označeny jako ProBook HP 4310s Enery Star na stránkách HP a www.energystar.gov. Kromě toho je ProBook HP 4310s registrován v USA jako EPEAT Gold. Energii šetřící adaptéry HP Smart AC pro notebooky umožňují provádět automatické úpravy napájení, je-li to zapotřebí.

Očekává se, že HP ProBook 4310s bude k dispozici v České republice během srpna 2009 za cenu od 14 490Kč s DPH.Komentáře