Databáze, jež nabízejí analytické funkce pro relační i XML data zároveň, představila IBM

Nové verze databázového softwaru DB2 a InfoSphere Warehouse představila společnost IBM. Na trhu by se měly objevit ještě před letními prázdninami.Nově uvedená verze databáze DB2 s kódovým označením Cobra podle výrobce výrazně redukuje prostor potřebný k ukládání dat a napomáhá klientům ušetřit prý až 75 % souvisejících nákladů včetně energie. Tento produkt je údajně také prvním průmyslovým databázovým softwarem, který poskytuje podnikové analytické funkce pro relační i XML data zároveň.
Program rovněž obsahuje funkce správy pracovních úloh a autonomního řízení, které zvyšují výkon prioritních aplikací, jakými jsou například závěrky čtvrtletních finančních výkazů, a pomáhají pracovníkům IT efektivněji spravovat narůstající objemy dat.
Produkt InfoSphere Warehouse 9.7 Enterprise Edition, postavený na DB2 9.7, rovněž obsahuje nástroje pro zjednodušení analýzy a data mining. K dispozici je i nová varianta Departmental Edition softwaru pro menší organizace a oddělení větších podniků. Nová edice umožňuje podnikům transformovat firemní data na spolehlivé a konzistentní analytické informace.Komentáře