Ingres nabízí open source alternativu k SharePointu

Dodavatelé open source řešení, firmy Ingres a Alfresco, uzavřeli dohodu, jejímž cílem je vytvořit softwarovou applianci, jež bude zahrnovat jak databázi Ingres, tak platformu pro správu obsahu od firmy Alfresco.


Novinka by měla být konkurentem pro obdobné řešení SharePoint od Microsoftu - plně totiž podporuje jeho protokoly i standardy kancelářského balíku Office.
Oba výrobci spolupracovali již dříve, teprve teď ale dospěli k názoru, že je vhodné vytvořit specializovaný samostatný systém, který bude zahrnovat kromě zmíněných komponent i operační systém Linux a bude jej možné nainstalovat na standardní hardware. To nejen že urychlí schopnost firem takové řešení ve své infrastruktuře nasadit, ale díky optimalizovanému spojení více softwarových nástrojů bude novinka i rychlejší, než kdyby podniky aplikovaly zmíněné technologie samy.
Navíc uživatelé získají jediné místo pro podporu (tu bude poskytovat Ingres) - nemusí tedy v případě potíží volat na různé kontakty. Ingres již dříve představil softwarovou applianci zaměřenou na business intelligence, a to ve spojení s firmou JasperSoft.
Cena appliance činí 32 500 dolarů za CPU (za socket) za roční využívaní (za samotnou databázi si Ingres požaduje 8 000 dolarů).Komentáře