Intel nabízí nástroj, jež slibuje u serverů výrazně snížit spotřebu

Podle nedávného prohlášení Intelu využívá power management jen asi čtvrtina nainstalovaných serverů a pro firmy tak představuje jednu z největších výzev, jak ušetřit. Intel sám pro to představil pokročilý nástroj.


Data Center Manager, nástroj pro správu napájení v datových centrech, který organizacím umožní výrazně snížit spotřebu jejich serverů, představila firma Intel.
Novinka dovoluje IT administrátorům vytvořit si vlastní program, pomocí kterého mohou řídit spotřebu elektrické energie u jednotlivých serverů nebo jejich skupin (zatím nejvýše tisíc jednotek) - dostupný tedy není konkrétní program, ale pouze prostředek pro jeho vytvoření.
Individuální software (middleware) je podle Intelu schopen dynamicky přizpůsobovat spotřebu serveru na základě aktuálního zatížení a napájecích potřeb a může být rovněž zahrnut do klasických správních systémů (jako konzole či webová služba).
Řízení spotřeby je realizováno prostřednictvím komunikace middlewaru s programem Intelligent Power Node Manager dostupným v čipsetu příslušného serveru, a to tak, že middleware instruuje Node Manager ohledně nastavení napájecích limitů pro server v závislosti na úrovni jeho aktivity.
Novinka je dostupná pro servery s čipy Intel Xeon 5500 (Nehalem) se základní deskou zahrnující Node Manager. Starší čipy nemají v sobě zahrnuty odpovídající funkcionalitu a proto u nich nelze tento správu využít. Nejde je využít ani u těch serverů těch výrobců, kteří využívají vlastní power management - třeba řešení od HP.Komentáře