Itaniové servery pro segment SMB představila firma Hewlett-Packard

Novou řadu základních serverů Integrity NonStop NS2000, jež jsou osazeny čipy Intel Itanium, představila firma Hewlett-Packard. Oproti předchůdcům podle výrobce nabízejí mimo jiné vyšší výkon a spolehlivější chod.Novinka je určena především pro malé a střední firmy, jež hledají zařízení s vysokou dostupností a odolností proti poruchám, a lze ji instalovat jak do malých, tak i větších datových center.
Servery jsou osazeny procesory Itanium s rozšířenou funkcionalitou RAS (reliability, availability and serviceability), což podle výrobce snižuje nebezpečí poškození dat a zároveň poskytuje vyšší výkon.
„Platforma Integrity má mnohem robustnější RAS než je tomu v případě serverů x86," tvrdí Randy Meyer, šéf sekce produktů NonStop ve firmě HP. „Naše firma navíc doplňuje zařízení o vlastní software, který dále zlepšuje celkovou spolehlivost systému."
Servery s uvedenými čipy poskytují velmi krátké časy odezvy v případě aplikací z oblasti platebních transakcí či medicínských dat. Jejich cena je prý také dostatečně nízká na to, aby zaujala segment SMB. Například je novinka vhodná pro relativně malou nemocnici, která však potřebuje stejně spolehlivý systém jako ta velká, ale zároveň má nižší rozpočet na IT, jak tvrdí Meyer.
NS2000 servery podporují dva a čtyři dvoujádrová Itania 9100 a 8 až 16 GB paměti RAM. Za cenu 125 tisíc dolarů získá uživatel model se dvěma 1,4GHz čipy, (12 MB L3 cache), šest 72GB disků SAS a osm ethernetových portů.Komentáře