Kingston má již microSDHC kartu s kapacitou 16 GB

Společnost Kingston Digital, která zajišťuje výrobu a distribuci pamětí typu flash a je dceřinou firmou společnosti Kingston Technology, oznámila uvedení flash paměťových karet microSDHC s kapacitou 16 GB určených pro použití v mobilních telefonech.


Karty se zvýšenou kapacitou nabízejí větší možnosti pro ukládání dat v moderních mobilních telefonech a dalších digitálních zařízeních a jsou novým přírůstkem do rodiny karet microSDHC, která v současné době nabízí produkty s kapacitami 4 a 8 GB.

Rozšířené funkce nejnovějších mobilních telefonů pomohly rozdmýchat a zvýšit chuť spotřebitelů mít po ruce větší objemy digitálního obsahu, řekla Wendy Lecotová, ředitelka obchodního rozvoje pamětí typu flash společnosti Kingston Digital. Současný mobilní životní styl využívá telefony z velké části jako přehrávače multimédií a digitální fotoaparáty a paměťová karta s kapacitou 16 GB pak rozšiřuje možnosti pro využití přístrojů, dodala Lecotová.
   
Na paměťovou kartu Kingston 16 GB microSDHC je možné orientačně uložit přes 3 000 digitálních skladeb, více než 9 000 snímků z fotomobilu s rozlišením 5 megapixelů nebo až 16 hodin videozáznamu. Tuto kartu však musí mobilní telefon také podporovat, což je vlastnost, kterou lze najít u novějších modelů telefonů od výrobců jako například LG, Motorola, Nokia, RIM či Sony Ericsson. Přestože fyzické rozměry karet microSDHC jsou identické s původními kartami microSD, lze je použít pouze v hostitelských zařízeních, která formát microSDHC podporují – a nejsou zpětně kompatibilní se zařízeními nebo čtečkami pro standardní formát karet microSD.

Výrobcem doporučená maloobchodní cena paměťové karty Kingston 16 GB microSDHC (označení modelu v katalogu Kingston: SDC2/16GB) je 1529 Kč s DPH.Komentáře