Kingston představil paměti DDR3 s certifikací XMP určené pro nejvýkonnější notebooky

Společnost Kingston Technology Europe, dceřiná firma společnosti Kingston Technology Company, oznámila uvedení paměťových modulů HyperX DDR3 SO-DIMM s ověřením XMP, které jsou určené pro notebooky využívající mobilní chipset Intel Cantiga.


„Kingston velmi úzce spolupracoval se společností Intel na certifikaci nových pamětí HyperX SO-DIMM pro nové systémy s procesory Intel Centrino 2, které podporují architekturu DDR3 s profily XMP,“ řekl Erik Reid, ředitel marketingu divize mobilních platforem společnosti Intel.

Uživatelé, kteří vlastní notebooky s paměťovou architekturou DDR3, mohou mít nyní stejný užitek z vyššího výkonu a současně kratších dob latence a nižší spotřeby, jaký je již řadu let běžný v oblasti stolních počítačů, informoval Marcin Gaczor, Business Development Representative společnosti Kingston. Podle něj uživatelé zaznamenají rychlejší a spolehlivější odezvy svých počítačů, jakmile do nich nové paměti Kingston DDR3 XMP SO-DIMM nainstalují.

Moduly HyperX DDR3 XMP SO-DIMM byly testovány na notebooku Flextronics W840 DI, prošly certifikačním procesem XMP společnosti Intel a dodávají se s předprogramovanými profily JEDEC i XMP. Tyto modelu mají doživotní záruku a bezplatnou nepřetržitou technickou podporu. Cena za 4 GB (2x 2 GB) sadu dvou paměťových modulů s frekvencí 1 066 MHz a latencí CL5-5-5-15 při napětí 1,5 V byla stanovena na 3 105 Kč s DPH.Komentáře