Kontakty ze Zlatých stránek lze získat pomocí SMS

Novou SMS službu, jež umožňuje vyhledávání kontaktů z databáze Zlatých pomocí zaslané textové zprávy, představila firma Mediatel. Zákazník zašle dotaz, tedy co nebo koho hledá, jako strukturovanou SMS zprávu na určené telefonní číslo, přičemž výsledek vyhledávání mu bude stejnou cestou zaslán zpět. Pokud se název shoduje s více lokalitami, systém nabídne možnost upřesnění lokality.


Novinka vyhledává v databázi Zlatých stránek, která obsahuje telefonní čísla nejen pevných linek, ale i čísla všech mobilních operátorů. V databázi jsou však uvedena pouze ta čísla uživatelů, kteří požádali o jejich bezplatné zveřejnění ve Zlatých stránkách.
Za SMS zprávu platí uživatel cenu dle tarifu příslušného operátora. Přijatá zpráva v délce maximálně 160 znaků obsahuje dostupné údaje tzn. jméno, telefon, adresu a je zpoplatněna částkou 8 Kč. Ta je zúčtována na telefonní účet nebo předplacený kredit pod názvem Premium SMS služba. Pokud systém nenalezne žádnou adekvátní odpověď, za tento výsledek pak uživatel nic neplatí.
Služba přichází asi po roce fungování stránek wap.zlatestranky.cz, umožňující vyhledávání informací z mobilu na webových stránkách přizpůsobených pro mobilní telefony. Výsledky z mobilního webu lze uložit jednoduše do mobilu nebo zobrazit například i na mapě. Tato služba však je dostupná pouze uživatelům s vhodným typem telefonu a aktivovaným přístupem k mobilnímu internetu. „
Podle dostupných údajů Mediatel odhaduje, že by mobilní internet mohlo v naší republice využívat do konce roku přibližně 2 miliony uživatelů. V porovnání s asi 13 miliony aktivních mobilních čísel se však jedná o pouhých 15 %.Komentáře