Kyocera představila novou řadu barevných multifunkcí TASKalfa

Japonská Kyocera ve spolupráci se společností Janus uvedla na český trh novou řadu multifunkčních produktů TASKalfa. Pod touto značkou se podle informací výrobce skrývá nejen nové logo, ale i design a četné technické inovace.


Prvními produkty nesoucími toto označení se staly čtyři A3 multifunkce TASKalfa 250ci, 300ci, 400ci a 500ci. Jedná o výkonná zařízení, která nabízejí rychlosti tisku 25, 30, 40 a 50 monochromatických stran formátu A4 za minutu. První stránku dokáží tiskárny TASKalfa 250ci a 300ci nabídnout již za 6,2 sekund, TASKalfa 400ci nabízí první výtisk za 5,3 sekundy a TASKal fa 500ci dokonce jen za 4,9 vteřin. Všechny čtyři modely jsou standardně vybaveny zásobníkem na 2 x 500 listů plus jedním víceúčelovým na 100, který pojme alternativní tisková média. Podle potřeby je možné připojit jeden dodatečný hromadný zásobník na 3 000 listů.

Nové stroje jsou vybaveny barevným dotykovým displejem, který umožňuje rychlý a snadný přístup k funkčnosti tiskáren. Ovládání multifunkčních zařízení TASKalfa má být podle výrobce intuitivní, funkce jsou údajně logicky roztříděny do skupin a přímo na displeji může uživatel nahlédnout pomocí interaktivní animace do manuálu. Novinkou je možnost zobrazit na dotykovém panelu webový prohlížeč, případně další aplikace.
 
K dalším přednostem multifunkcí TASKalfa by měla patřit vysoká kvalita barevného tisku, která je dána především nově vyvinutými sférickými tonery, rozšířením barevného spektra v zelených a modrých odstínech a integrovanou multibit technologií zvýšené kvality tisku až 9 600 x 600 dpi.  Nová řada TASKalfa rovněž zohledňuje energetickou efektivitu, k níž velkou měrou přispívá nižší zapisovací teplota tonerů. Využita je i technologie Ecosys.

Mezi dalšími nově poskytovanými funkcemi je například jednoprůchodový podavač originálů o rychlosti skenování až 100 obrazů za minutu, tisk a skenování přes USB flash disk, nebo rozšířené možnosti zabezpečení a ochrany dokumentů jako je například síťová autentizace, apod.

Ceny jsou stanoveny individuálně, dle konfigurace a poptávky zákazníka.Komentáře