Laserové tiskárny HP slaví 25. výročí

Společnost Hewlett-Packard si letos připomíná významný milník v oblasti tisku a digitálního zobrazování - 25. výročí od uvedení své první laserové tiskárny.


V roce 1984 se tradiční kancelářský tisk vyznačoval hlučností, jehličkovým systémem, proměnlivou kvalitou, nekonzistentním rozlišením obrazu a omezeným počtem fontů. Laserové tiskárny pak nejen že proměnily toto kancelářské prostředí, ale přinesly celý nový koncept tisku „in-house“ s profesionální kvalitou tisku dostupnou pro většinu firem a společností," vysvětluje Tatiana Fish, SMB Marketing Manager, LaserJet and Enterprise Solutions, HP IPG pro oblast EMEA.

Dnešní produkty obsahují další funkce, jako je např. zabezpečení, řízení přístupu, bezdrátový přístup, správa dokumentů a zařízení a podle Tatiany Fish se laserové tiskárny staly nedílnou součástí IT infrastruktury společnosti a nezbytností podobně jako PC nebo telefon. Dnešní produkty obsahují další funkce, jako je zabezpečení, řízení přístupu, bezdrátový přístup, správa dokumentů a zařízení.

Jedna z ústředních inovací, která se objevila v tiskárnách LaserJet je údajně vyměnitelná tisková kazeta, díky které se tento druh tiskáren dočkal masového rozšíření. "HP LaserJet tisková kazeta je klíčovou složkou elektrostatického zobrazovacího systému, který mění každou laserovou tiskárnu na vysoce přesné tiskové zařízení. Tato technologie kazety měla naprosto zásadní význam pro zajištění kvality tisku v celém našem LaserJet portfoliu za posledních 25 let," připomíná Tatiana Fish.

25. výročí také nedávno oslavil i první počítač Macintosh, které je podobně jako laserové tiskárny jedním ze znamení přelomu, který v posledních desetiletích v oblasti IT nastal. Detaily najdete v článku Počítač Macintosh oslavil 25. výročí.

Na fotografii nad článkem je tiskárna HP LaserJet III z roku 1990.Komentáře