Lenovo chystá MID s názvem Pocket Yoga

Společnost Lenovo chystá svůj počin na poli mobilních internetových zařízení, tzv. MIDů. Tento model by měl nést označení Pocket Yoga a bude se jednat o zařízení s důrazem na design.


I když konkrétní technické parametry nejsou známé a k dispozici je jen několik fotografií (ve vysoké kvalitě jsou k vidění na stránkách našeho sesterského HD Worldu), je na první pohled zřejmé, že půjde o přístroj vyvíjený s důrazem na design, neboť má kožený povrch, leštěné prvky a velkou podlouhlou obrazovku s otočným kloubem, díky kterému bude možné MID rozložit podle potřeby do tvaru tabletu či klasického notebooku.

Displej bude dotykový, jen není ještě zřejmé, zda jej bude možné ovládat jen speciálním stylusem nebo i dotyky prstů. Spona krytu přístroje Pocket Yoga bude moci být využita jako bezdrátová myš a samozřejmostí je plnohodnotná QWERTY klávesnice. Srdcem MIDu bude pravděpodobně procesor Atom od Intelu z řady „Z“, která je určená právě pro přístroje tohoto typu.

I když je Lenovo Pocket Yoga určen pro extrémní mobilitu, je potřeba počítat s tím, že na přenášení např. v kapse nebude svými rozměry úplně optimální.

Vývoj MIDu Pocket Yoga byl údajně již dokončen a nezbývá tedy již jen čekat, až výrobce uvolní další informace včetně ceny, která se však, jak luxusní design napovídá, bude pohybovat pravděpodobně v horní hranici určené pro tato zařízení.Komentáře