Live Calendar od Microsoftu v nové podobě

Společnost Microsoft aktualizovala svoji službu Live Calendar. Některé jeho funkce se však až nápadně podobají konkurenčním nástrojům.Windows Live Calendar (WLC) je momentálně ve fázi beta a jeho hlavní předností má být především synchronizace s kalendářem aplikace Office Outlook „Vzali jsme v potaz cennou zpětnou vazbu od našich zákazníků a některé návrhy jsme pak použili pro zdokonalení další verze našeho on-line kalendáře" oznámil Microsoft změny v kalendáři formou emailu, který obdržel každý uživatel poštovního klienta Hotmail.
Podobně jako kalendář společnosti Google, i nová verze WLC umožňuje vyplnit událost v kalendářním dni, aniž by se zobrazila nová stránka. Nyní se zobrazí jen pop-up okno. Další podobnost s Googlem je pak i v možnosti přidat agendu do horní části kalendáře.

Na rozdíl od WLC je však Google Calendar dostupný i v režimu off-line a nabízí také širší možnosti synchronizace, než je tomu kalendáře Microsoftu. Pomocí tlačítka Sync umístěném v Google Calendar v horní části stránky je možné tuto službu propojit jak s programem Outlook, tak i dalšími aplikacemi jako Apple iCal a Mozilla Sunbird.

Microsoft plánuje na svém kalendáři pracovat i nadále a svým uživatelům zatím doporučuje zůstat u starší verze. V současné době mají uživatelé na výběr mezi starší verzí Hotmail a novým Live, přičemž je možné mezi oběma verzemi přepínat pomocí tlačítka v levé části stránky. „Až dokončíme přesun všech původních dat do WLC, bude moci starší verze oficiálně odejít do důchodu" uvedl také ve svém emailu Microsoft. Kdy se tak stane, však není jasné.

Zdroj: Vnunet, HotmailKomentáře