Matrix, ucelenou blade platformu pro datová centra, představilo HP

Nová řešení v rámci svého portfolia Adaptive Infrastructure (AI) představila firma Hewlett-Packard.


BladeSystem Matrix (Matrix), podle výrobce první konvergovanou platformu softwaru, serverů, datových úložišť a síťových prvků, která automatizuje poskytování služeb v datovém centru, představila společnost Hewlett-Packard. Matrix Orchestration Environment, správní systém od HP dodávaný s matrixem, pak slouží k rychlému návrhu, nasazení i optimalizaci aplikační infrastruktury.
Tato kombinace prý dramaticky zjednodušuje složité úlohy v rámci infrastruktury, jako například obnovení po zhroucení, plánování kapacity, konsolidaci a přidělování prostředků. Díky tomu mohou společnosti ušetřit téměř 80 % provozních nákladů.
Prostřednictvím samoobslužného portálu poskytuje Matrix IT ředitelům snadno použitelné nástroje pro urychlení přidělování infrastruktury aplikacím. Přiděluje prostředky dynamicky, takže umožňuje reagovat na potřeby podniku v řádu pouhých minut a ne týdnů či měsíců, jako tomu obvykle bylo dosud. Prostředky jsou podle potřeby přiřazovány jednotlivým požadavkům a po dokončení každého požadavku na službu vráceny zpět do fondu, což optimalizuje využití infrastruktury.
Společnost HP rovněž uvedla několik dalších nabídek, které mají zvýšit flexibilitu podnikové infrastruktury: Jde třeba řešení LeftHand P4000 SAN, balík StorageWorks SB40c se softwarem P4000 Virtual SAN Appliance, produkt StorageWorks 600 Modular Disk System nebo služby Insight Capacity Advisor Virtualization Services.
„Zákazníci mají čím dál větší zájem o řešení datových center s vlastnostmi adaptabilní infrastruktury, jako je výrazná ekonomická výhodnost provozu, sledování nákladů podle aplikací a skutečně dynamická správa kapacity," řekl Mark Potter, senior viceprezident, Infrastructure Software and Blades, HP. „Ucelená technologie Matrix zcela mění pravidla hry, neboť infrastruktura postavená na této platformě je schopna běžet tempem podniku a nijak nebrzdit jeho běžný provoz."
Součástí platformy Matrix jsou také nové moduly HP Virtual Connect 8Gb Fibre Channel a Virtual Connect Flex-10 Ethernet - prý první propojovací technologie na trhu, která dokáže rozdělit přenosové pásmo 10Gb ethernetového portu mezi čtyři síťová rozhraní, čímž šetří výdaje za další síťové vybavení.Komentáře