Microsoft vydá SP2 pro Office 2007 28. dubna

Společnost Microsoft oficiálně oznámila, že tento měsíc vydá Service Pack 2 (SP2) pro Office 2007. Konkrétně se tak má stát 28. dubna.


V příspěvku na Windows Server Update Services (WSUS) blogu řekla Cecilia Cole, programová manažerka Microsoftu, že servise pack by mohl být k dispozici v dubnu. Nezmínila přesné datum, prozradila pouze, že další informace by se mohly objevit na blogu zaměřeném na Office později v tomto měsíci. Dnes pak byl termín upřesněn na úterý osmadvacátého.

V době, kdy Microsoft vydá updaty pro uživatele WSUS, což jsou výhradně firmy, které dotují své systémy patchy přímo ze svých vlastních serverů, budou tyto vylepšení samozřejmě k dispozici i pomocí služby Microsoft Update, služby pro normální uživatele a menší firmy. Microsoft Update, nadřazená služba známějšího Windows Update, nabízí patche pro Windows a některý software, například právě Office.

Microsoft poprvé začal mluvit o Office SP2 před šesti měsíci, když prohlásil, že vydá update mezi únorem a dubnem 2009.

Office 2007 SP2 obsahuje podporu pro Open Document Format (ODF), formát využívaný programem OpenOffice.org, zvyšuje výkon emailového klienta Outlook 2007, přidává možnost odinstalovat service packy a obsahuje všechny opravy proti bugům a bezpečnostní patche vydané od té doby, co Microsoft uvolnil SP1 v prosinci 2007.

Office 2007 přišel do prodeje v lednu 2007, souběžně s Windows Vista. V nedávné době také Microsoft oznámil, že skončí s aktualizacemi kancelářského balíčku Office 2003, jemuž končí v dubnu hlavní fáze podpory. Více informací najdete v článku Windows XP a Office 2003 odchází do důchodu.Komentáře