Microsoft vyhlásil soutěž pro vývojáře v open source

Včera začala historicky první soutěž Microsoftu mezi projekty vytvořenými v prostředí open source. Přihlásit se mohou všichni zájemci, kteří uveřejní svou open source aplikaci vytvořenou ve vývojových nástrojích Microsoftu nebo rozšíří funkce ostatních produktů Microsoftu.


Projekty je možné přihlašovat na webových stránkách www.microsoft.com/cze/opensource. Nejvýhodnější je zaregistrovat svůj nápad do 30. dubna 2009, jelikož soutěžící mohou získat zajímavé ceny již v průběhu soutěže: 1. června 2009 bude oceněn nejinovativnější nápad, 1. července 2009 porota vybere nejinovativnější koncept řešení. Závěrečné vyhlášení proběhne po 1. říjnu 2009, a to ve třech kategoriích:

•    Nejstahovanější projekt
•    Nejlepší rozšíření produktu Microsoftu
•    Cena novinářů

Nejlepší projekty budou oceněny zajímavými cenami (letenka, počítač, XBOX, knihy a trička). Všichni soutěžící obdrží zdarma vývojové nástroje od Microsoftu a přístup k základním podpůrným technickým zdrojům. Účastníci také mohou zviditelnit své aplikace na portále open source projektů Codeplex (www.codeplex.com).

„Microsoft vývojářům tradičně poskytuje vývojové nástroje, technické informace a podporu. Novinkou je, že této pomoci mohou využívat všichni vývojáři bez závislosti na základním vývojovém modelu. Znamená to, že do budoucnosti nechceme mezi vývojáři dělat rozdíly a budeme podporovat všechny - včetně těch, kteří programují v modelu open source software,“ říká Jiří Karpeta, ředitel vývojové divize společnosti Microsoft v České republice.

Filip Molčan, předseda OSS Aliance, která je garantem soutěže, dodává: „open source dnes, to už není jen Linux nebo Firefox, ale tisíce aplikací pro nejrůznější použití a pro nejrůznější operační systémy. Proto jsme rádi, že i společnost Microsoft začíná podporovat vývoj open source aplikací na své platformě, a že si uvědomuje sílu a možnosti open source.“Komentáře