Mio odhaluje zcela nový navigační systém Spirit

Společnost Mio odhalila svou novou produktovou a technologickou strategii uvedením prvních výrobků z navigačním softwarem Mio Spirit.


Ten je podle slov výrobce navržen tak, aby plnil očekávání a potřeby uživatele na každé cestě, čehož má být dosaženo jednoduchým a intuitivním uživatelským rozhraním, které uživatele rychleji dovede k žádaným funkcím, a módem „Explore Mode“ pro rychlejší vyhledání bodů zájmu (POI) a prohlížení map. Prvními navigacemi uvedenými na český trh se softwarem Mio Spirit jsou S505 a S555.

Když se společnost Mio rozhodla vyvinout toto uživatelské rozhraní a navigační software, které vychází uživateli maximálně vstříc, nechala si zpracovat mezinárodní výzkum, aby zjistila, po čem vlastně spotřebitelé všech věkových kategorií touží. Po dvouletém vývoji dnes Mio Spirit vylepší právě fázi plánování cesty, vlastní navigaci, ale zároveň poskytuje více než jen navigaci z A do B. Uživatelům pomůže dozvědět se a objevit více o cílové destinaci nebo o okolí cesty k ní.

Uživatelům má Mio Spirit pomáhat v každé fázi jejich cesty:
- Plánování: fotonavigace NavPix a předinstalovaný cestovní průvodce pomohou uživatelům naplánovat si cestu dopředu a poskytnou detailní informace o bodech zájmu (POI).
- Na cestě: zobrazení TruMap vypadá jako tradiční papírová mapa, jasná a přehledná. Snadněji se v ní dá číst a lépe se podle ní řídí.
- Po příjezdu: Explore Mode usnadňuje prohlížení map a zobrazení všech POI v okolí, uživatelé je tedy nemusí hledat pod zvláštními kategoriemi. Pohyblivé menu POI poskytne vyčerpávající informace jako integrovaný cestovní průvodce a umožní tak snadněji objevovat okolí. Stisknutím tlačítka pro zachycení si uživatelé mohou snadno uložit místa, trasy i hlasové poznámky jako svůj osobní cestovní deník, pro sdílení či vracení se k nim.
- Přátelské uživatelské rozhraní: i začátečníci by měli porozumět symbolickým ikonám (viz obrázek). Díky logickému systému nemusí klikat sem a tam, aby našli trasu či POI.

Mio Spirit také nabízí vyhledávání POI podle klíčových slov. Uživatel tak nemusí zadávat například celé jméno restaurace, stačí pouze jeho část. Zadá-li například „café“, zobrazí se všechny POI v okolí se slovem „café“ v názvu.Komentáře