Systém pro správu životního cyklu virtuálních strojů ve smíšeném IT prostředí představil Novell

Dostupnost PlateSpin Orchestrate 2.0, platformy pro zjednodušení správy životního cyklu virtuálních počítačů ve smíšeném IT prostředí, oznámila firma Novell.


Novinka podle výrobce nabízí správu virtuálních počítačů i hardwarových zdrojů všech typů nejpoužívanějších hypervisorů včetně Windows Hyper-V, VMWare ESX a Xen integrovaného v systému SuSE Linux Enterprise Server z jediného rozhraní.
PlateSpin Orchestrate (dříve ZENworks Orchestrator) spolu s dalšími produkty řady PlateSpin - PlateSpin Recon, PlateSpin Migrate a PlateSpin Protect - umožňuje zákazníkům profilovat, migrovat, chránit a spravovat serverové úlohy mezi fyzickými a virtuálními infrastrukturami v heterogenních IT prostředích.
„Uvedení produktu PlateSpin Orchestrate je dalším příkladem toho, jak Novell integruje technologii PlateSpin se svým portfoliem nástrojů pro správu úloh v datovém centru," řekl Joe Wagner, senior viceprezident a ředitel podnikové jednotky Systems and Resource Management společnosti Novell. „PlateSpin Orchestrate umožňuje našim zákazníkům zmírňovat rizika automatizací procesů, které jsou při ručním provedení náchylné k chybám, a zvládat komplexnost rostoucího množství virtuálních počítačů v datovém centru. A co je vzhledem k současné ekonomické realitě nejdůležitější, pomáhá snižovat náklady tím, že umožňuje podnikům využívat stávající infrastrukturu datového centra a využívat open source virtualizační technologie při zachování účinné správy."

Nové funkce produktu PlateSpin Orchestrate 2.0:
- Rozšířená podpora hypervisorů Microsoft Hyper-V, VMware ESX a ESXi i Xen integrovaného v systému SUSE Linux Enterprise Server.
- Nativní podpora hypervisoru VMware ESX, díky které není třeba používat VMware vCenter pro správu virtuálních počítačů založených na platformě ESX.
- Elegantní, intuitivní a snadno použitelné rozhraní, které usnadňuje správu virtuálních počítačů ve složitých infrastrukturách využívajících různé technologie hypervisorů od různých výrobců.
- Podpora protokolu LDAP, která umožňuje přímou integraci s nejpoužívanějšími adresářovými službami pro jednodušší správu uživatelů.
- Vyspělá automatizace založená na uživatelem definovaných událostech a spouštěcích mechanismech.
- Podstatně lepší škálovatelnost pro obsluhu stovek virtuálních hostitelských počítačů.

 Komentáře